Kérdése van? Kérem hívjon! +36 70 7738100

Probiotikum

Ahhoz, hogy a bélrendszerünk megfelelően működjön, elengedhetetlen, hogy a bélflóránk egyensúlyban legyen. Sajnos ez a balansz azonban könnyen felborulhat, amit kellemetlen tünetek - például gázképződés, puffadás, emésztési nehézségek stb. - jeleznek. A megelőzésben, illetve a már kialakult problémák kezelésében nagy segítséget nyújthat egy jó minőségű probiotikum fogyasztása. Ez a készítmény olyan élő mikroorganizmusokat tartalmaz, amelyek a bélflóránkon keresztül jótékony hatást gyakorolnak a szervezetünkre. Az ebben a termékkategóriában megvásárolható PreProsym 7-féle különböző baktériumtörzset tartalmaz.


1termék 11
45
preprosym
45
preprosym

Prebiotikum, Probiotikum és Symbiotikum

Prémium komplex kapszula 7 féle bizonyítottan probiotikus hatású probiotikummal, prebiotikus hatású inulinnal, cinkkel és szelénnel az egészséges szervezetért és immunrendszerért.

Kiemelkedően hatékony összetétel 7 féle probiotikus baktériummal.

Antibiotikum szedése közben, után, elött is javallott!

(60 db kapszula)

„Minden betegség a belekben kezdődik.” Hippokratész

 

 

12 800 Ft 
6 980 Ft
Kezdete: 2025.04.03 A készlet erejéig!

Miért fontos a probiotikum fogyasztása?

 

A bélflóra - vagy másnéven bélmikrobiom - a bélrendszerben élő mikroszkopikus élőlények összessége, melyek főleg baktériumok, de vannak köztük gombák, illetve vírusok és egyéb mikrobák is. Az, hogy pontosan milyen az összetételük, egyénenként eltérő, sőt, bizonyos tényezők hatására akár változhat is.

A bélflóra egyensúlya, azaz a “jó” és a “rossz” baktériumok egymáshoz viszonyított aránya könnyen felborulhat. Ezt előidézheti például az, ha túl sok feldolgozott élelmiszert fogyasztunk, ha folyamatosan stressznek vagyunk kitéve, ha nem alszunk, nem mozgunk eleget, vagy ha antibiotikumokat fogyasztunk.

Emiatt a “jó” baktériumok aránya lecsökkenhet, illetve bizonyos baktériumtörzsek teljes egészében el is tűnhetnek a bélrendszerből. Ez esetben pedig a következő tünetek jelentkezhetnek: puffadás, emésztési zavar, fáradékonyság, hangulatzavar, gyakori fertőzések, és akár gyulladásos bélbetegségek is kialakulhatnak.

Ha azonban minőségi probiotikumot fogyasztunk, akkor egyensúlyban tarthatjuk a bélflóránkat, és ezáltal elkerülhetjük a nemkívánatos tüneteket. A már kialakult problémák esetén is érdemes alkalmazni, ugyanis nemcsak a megelőzésben, hanem a kezelésben is remek szolgálatot tehet.

Prebiotikumok, probiotikumok és azaz szimbiotikumok – A bélflóra egyensúlyának kulcsszereplői


Az utóbbi években egyre többet hallani a bélmikrobióta egészségéről, a „jó baktériumokról”, illetve az immunrendszer és az emésztés kapcsolatáról. Az emésztőrendszerben élő mikroorganizmusok közössége – amelyet mikrobiomnak vagy mikrobiótának nevezünk – alapvető szerepet játszik nemcsak az emésztésben, hanem a szervezet immunműködésében, anyagcseréjében, gyulladásos és immun válaszaiban, sőt a mentális egészségben is.

Ennek az érzékeny ökoszisztémának a támogatására szolgálnak a probiotikumok, prebiotikumok, illetve ezek kombinációja, amik velünk élnek életközösségben, azaz szimbiózisban, előnyös nekik is és nekünk is, ezért szimbiotikumok-nak nevezzük őket. De mit is jelentenek ezek pontosan, és miért van szükség rájuk?

 

Probiotikumok – Az élő jótékony mikroorganizmusok


A probiotikumok olyan élő mikroorganizmusok, amelyek megfelelő mennyiségben bejuttatva kedvező hatással vannak a gazdaszervezet egészségére. Leggyakrabban baktériumok, ritkábban élesztőgombák (pl. Saccharomyces boulardii), és főként a tejsavbaktériumok családjába tartoznak, mint például a Lactobacillus vagy a Bifidobacterium fajok.

 

Főbb előnyeik:

 Segítik a bélflóra egyensúlyát, különösen antibiotikum-kezelés vagy fertőzések után.

 Erősítik az immunrendszert, csökkenthetik az allergiás reakciókat.

 Gátolják a kórokozók megtelepedését a bélben (pl. Clostridium difficile, E.coli).

 Javíthatják az emésztést, csökkentik a puffadást, hasmenést, irritábilis bél szindróma (IBS) tüneteit.

 Bizonyos törzsek pozitívan befolyásolják a hangulatot és a stressztűrést, az ún. „bél-agy tengelyen” keresztül.

 

Prebiotikumok – A jó baktériumok tápláléka


A prebiotikumok nem emészthető, főként növényi eredetű rostok vagy cukorvegyületek, amelyek szelektíven táplálják a bélben élő jótékony mikroorganizmusokat.

 

A legismertebb prebiotikumok közé tartoznak:

  •  Inulin (pl. csicsókából, cikóriából)
  •  Fruktooligoszacharidok (FOS)
  •  Galaktooligoszacharidok (GOS)
  •  Resisztens keményítő
  •  Pektinek, xilooligoszacharidok


Miért fontosak?

A bélflóra baktériumai ezekből az anyagokból rövid szénláncú zsírsavakat (SCFA) állítanak elő, mint például a vajsav (butirát), acetát vagy propionát. Ezek:

 

  •  Táplálják a vastagbél hámsejtjeit
  •  Gyulladáscsökkentő hatásúak
  •  Erősítik a bélgátat
  •  Szabályozzák az anyagcserét és a vércukorszintet
  •  Támogatják az immunválaszt

 

Más szóval: a prebiotikumok a „jó baktériumok” táplálékai, nélkülük a probiotikumok nem képesek megfelelően kolonizálni és kifejteni hatásukat.

 

Szimbiotikumok – A kettő együttműködése


A szimbiotikum olyan termék, amely probiotikumokat és prebiotikumokat is tartalmaz, vagyis egyszerre biztosítja a jótékony mikroorganizmusokat és azok célzott táplálékát. Ezáltal hatékonyabb kolonizációt, stabilabb bélflórát és hosszabb távú hatást eredményez.

A jól összeállított szimbiotikum olyan, mint egy kert: a probiotikumok a hasznos növények, a prebiotikumok pedig a tápanyagban gazdag talaj, amely lehetővé teszi számukra a növekedést és szaporodást.

 

Miért fontos a bélflóra támogatása?


A modern életmód – stressz, antibiotikumok, rostszegény étrend, túlzott cukorfogyasztás – könnyen kibillentheti a bélflórát egyensúlyából. Ez a diszbiózis számos problémához vezethet:

  •  Emésztési zavarok (puffadás, székrekedés, hasmenés)
  •  Gyakori fertőzések, gyenge immunválasz
  •  Bőrproblémák (akne, ekcéma)
  •  Hangulatzavarok, szorongás, depresszió
  •  Anyagcsere-zavarok, elhízás, inzulinrezisztencia


A probiotikumok és prebiotikumok rendszeres szedése segíthet visszaállítani a bélflóra egyensúlyát, ezzel együtt hozzájárulhat a teljes szervezet harmonikus működéséhez.

 

Mire figyeljünk termékválasztáskor?


A piac tele van különböző „probiotikus” készítményekkel, de nem minden termék egyforma. Fontos tudni, hogy a probiotikumok törzsspecifikusak – vagyis nem elég azt tudni, hogy Lactobacillus acidophilus van benne, hanem azt is, hogy melyik törzs (pl. LA-5). Ugyanígy nem minden prebiotikum hat egyformán minden emberre – a személyes mikrobiom állapota is befolyásolja a hatást.


Minőségi probiotikum ismérvei:

  •  Törzsszintű megjelölés (pl. Lactobacillus rhamnosus GG)
  •  Klinikailag vizsgált törzsek
  •  Megfelelő mennyiség (legalább 1–10 milliárd CFU/nap, bizonyos esetekben több is)
  •  Élettartam-garancia – a megadott sejtszámig a lejárat végéig
  •  Túlélőképesség a gyomorsavval szemben
  •  Célzott prebiotikum-tartalom (pl. inulin vagy GOS)


Formátum és tárolás:

  •  A kapszula, tasak vagy csepp formájú termékek között is lehet jó – a lényeg a stabilitás.

 

  •  Hűtést igénylő probiotikumok érzékenyebbek, de nem feltétlenül jobbak.

 

  •  Egyes új technológiák (pl. mikroenkapszuláció) lehetővé teszik a szobahőmérsékleten stabil probiotikumok gyártását.

 

Mikor érdemes alkalmazni őket?


Bár a probiotikumokat sokan csak antibiotikum-kúra mellett használják, valójában sokkal szélesebb körben hasznosak:

  •  Antibiotikum szedése alatt és után
  •  Hasmenés, irritábilis bél szindróma (IBS), puffadás
  •  Ételintoleranciák, gyulladásos bélbetegségek (Crohn, colitis ulcerosa)
  •  Bőrtünetek esetén (akne, ekcéma, rosacea)
  •  Hüvelyi fertőzések, húgyúti fertőzések
  •  Immunerősítésre, visszatérő fertőzések esetén
  •  Stresszes életmód, hangulatzavarok mellett (bél-agy tengely)
  •  Csecsemőknél kólikás panaszok, ekcéma vagy allergiás hajlam esetén (csak gyermekorvosi javaslatra)


A probiotikumok, prebiotikumok és szimbiotikumok szerepe messze túlmutat az emésztésen – a teljes testi-lelki egyensúlyhoz járulnak hozzá azáltal, hogy segítik a bélflóra egészségének fenntartását. A tudomány mai állása szerint a mikrobiom támogatása az egyik legígéretesebb irány a prevencióban és a kiegészítő terápiákban. Fontos azonban a megfelelő minőségű, célzottan összeállított készítmények választása, lehetőleg szakember javaslatára.

 

A PreProsym egy komplex készítmény

 

A PreProsym egyik legfőbb jellemzője, hogy egy komplex probiotikum készítmény, ami azt jelenti, hogy prebiotikus hatású hatóanyagokat is tartalmaz. Ennek köszönhetően pedig képes lehet hatékony támogatást nyújtani a bélflóra egyensúlyának fenntartásához, illetve helyreállításához.

A termék élő, jótékony hatású baktériumtörzseket tartalmaz, ugyanakkor emellett prebiotikus jellegű élelmi rost - inulin - is van benne. Ennek azért van nagy jelentősége, mert a prebiotikumok tulajdonképpen a probiotikumok tápanyagául szolgálnak, segítik őket a túlélésben, a szaporodásban.

Ez a készítmény segíthet a puffadás, székrekedés és a különféle emésztési zavarok enyhítésében, az immunrendszer erősítésében, a stressz, fáradtság okozta bélpanaszok csökkentésében, illetve az antibiotikum-kúra utáni regenerációban. Vegye szemügyre további étrend-kiegészítőinket is, hogy megfelelő támogatást adhasson szervezetének!